4 populiariausi Zumbos fitness stiliai

Zumba fitness treniruotės įkvėptos skirtingų Lotynų Amerikos ritmų ir muzikos : Merengue, Salsa, Cumbia ir Reggaeton – yra vieni iš pagrindinių stilių, kuriuos naudojant kuriamos Zumbos Fitness choreografijos. Šio tipo treniruotės sudegina itin daug kalorijų, nes vienu metu juda daugybė skirtingų kūno raumenų.

Pakalbinome Lympo.lt platformoje esančias Zumbos fitness treneres ir jos mums papasakojo, kad šios treniruotės yra puikus būdas išsikrauti ir pamiršti dienos rūpesčius, pasikrauti geros nuotaikos ir svarbiausia tuo pačiu metu sudeginti

Lympo.lt zumba fitness trenerės Vasilisa Tarasova ir Gabrielė Žukauskienė

daugybę kalorijų ir padailinti kūno linijas.

Kad jums būtų lengviau įsivaizduoti Zumbos fitness stilius ir žingsnelius Lympo.lt  Zumbos fitness trenerės Vasilisa Tarasova  ir Gabrielė Žukauskienė papasakojo šiek tiek daugiau apie pačius pagrindinius naudojamus stilius Zumbos choreografijose, ir parodė po vieną žingsnelį iš kiekvieno pagrindinio stiliaus.

 

Merengue

Merengue stilius arba kitaip „marching dance“ kilęs iš Dominikos Respublikos. Jis vadinamas oficialiu Dominikos Respublikos šokiu ir turintis savo oficialią muziką. Dažniausiai tai greitas ir energingas šokis, tačiau labai lengvai išmokstamas ir sekamas pagal muziką, kuri turi aiškų ir gerai girdimą ritmą.

Merengue šokis tapo nacionaliniu šokiu, kai 1930 metais šalį valdantis kuklios kilmės diktatorius buvo išmestas iš elitinių klubų ir pasipiktinęs pradėjo versti visas socialines klases dalyvauti žemos klasės šokiuose. Jis reikalavo, kad visos muzikos grupės įrašytų merengue muzikos kūrinius taip aukštindamos diktatorių. Merengue šokių stilius taip pat tapo privalomas ir kiekvienos šokių trupės repertuare. Tačiau ne dėl diktatoriaus pastangų merengue tavo nacionaliniu šokiu, o dėl to, kad šokių muzikai buvo naudojami akordeono skleidžiama muzika. Ir nuo 1980 metų Dominikos Respublikos gyventojai imigruodami į Europą ir Ameriką su savimi atsivežė ir Merengue.

 

 

Salsa

Salsos šokį yra girdėjęs beveik kiekvienas. Tai Kuboje kilęs šokis dažniausiai šokamas su partneriu. Tačiau Zumboje  naudojamas salsos stilius skiriasi nuo klasikinio šokio. Šokama pagal lėtesnį tempą taip norint padėti šokėjui priprasti prie tempo ir judesių ir greičiau juos perprasti. Niujorke norint sumaišyti daugybę skirtingų grupių žmonių, buvo sukurtas salsos stilius, kuris suvienijo skirtingų kultūrų žmones. Daugiausia jaučiamas Kubos ir Karibų jūros ritmas pabrėžia klubo judėjimą. Daugelis zumba dainų sujungia salsos muziką ir regatono elementus, todėl galima atlikti dar daugiau skirtingų choreografinių judesių.

 

 

Regatonas

Reggaeton stilius priskiriamas Puerto Rikui, neseniai išpopuliarėjo visame pasaulyje kaip modernusis šokių stilius. Šiame stiliuje susimaišo Jamaika ir Lotynų Amerika, salsa, lotynų hip hop‘as ir electro stiliai. Muzikai būdingas sunkus boso būgnų ritmas, panašus į regio stiliaus būgnus. Unikalus ritmas yra tai, kas iš tikrųjų išskiria šį stilių iš kitų Lotynų Amerikos stilių, ir jis labiausiai panašus į amerikietišką hip hop‘ą. Šio šokio žingsneliai nėra sunkūs, tačiau priverčia judėti visą kūną, todėl reikia jau būti apšilus.

 

 

Kumbija

Stilius kilęs iš Kolumbijos, tačiau, kur tiksliai atsirado kumbijos muzikos ir šokių stilius, vis dar nėra prieita vieningos nuomonės. Išpopuliarėjęs XXa. viduryje, tačiau išlikęs vienas brangiausių stilių visoje Karibų jūros pakrantėje, kumbijos šokio stilius kilo kaip vergių grobio šokis. Net pats pavadinimas kilęs iš afrikietiško žodžio reiškiančio šokį ir savyje sujungia tris kultūras: afrikiečių, kuri įneša ritmo ir būgnų; europiečių, kuri praturtina šokį melodija, choreografija, kostiumų ir atlikėjų variacija; ir vietos gyventojų kultūra, kuri įmaišo fleitos melodiją.

 

O jei norite pamatyti pilnos Zumbos treniruotės įrašą galite tai padaryti čia 🙂

Nepamirškite, kad šios treniruotės yra skirtos visoms moterims ir merginoms. Galbūt pirmą kartą žingsnelių visų ir neišmoksite, tačiau po kelių treniruočių viskas bus aišku ir paprasta, todėl galėsite visiškai atsipalaiduoti ir gerai leisti laiką. 🙂